Okresní kolo soutěže dorostenců, mužů a žen v požárním sportu Český Těšín 20.května 2018.

22.05.2018 09:14

Druhý den v neděli se konalo okresní kolo v PS dorostenců, mužů a žen. Za krásného slunečného počasí na slavnostní nástup, kterého se zúčastnil i prezes Wojwodstva Jerzy Szakula a ředitel HZS ÚO Karviná plk.Ing.Pieter Ivo, nastoupily družstva dorostenek z Těrlicka Hradiště, Havířova města, Stanislavic a Bohumína Vrbic. Družstvo Bohumín Záblatí se bez omluvy nedostavilo. Dorostenců byly celkem 3 družstva a to Karviná Hranice, Havířov město, Hradiště. U žen to byly družstva z Rychvaldu, Stanislavic a Horního Žukova, u mužů družstva z Chotěbuze, Havířova města, ČT Mosty, Bohumína Šunychlu a Karviná Louky. Po tomto nástupu se ihned po trénincích rozběhla štafeta na 4 x 100m, následovaly běhy na 100 m s překážkami současně s požárním útokem. V tu dobu také dorostenci plnili testy odbornosti. V průběhu soutěže nás návštěvou potěšil i vedoucí aktivu ZH p. Vladek Jastrzembski. Ještě musíme doplnit, že v sobotních závodech do krajského kola MH kategorie starší postupují družstva Havířova město a Karviná Hranice.  V soutěži dorostenců jako první skončilo družstvo Karviná Hranice, druhé Havířov město a třetí Hradiště. V kategorii dorostenek vyhrály soutěž dorostenky z Havířova města, druhé skončily  z Bohumína Vrbice a jako třetí Stanislavice. V soutěži mužů jako první skončilo družstvo Karviná Louky, druhé bylo družstvo ČT Mosty a třetí Havířov město. U žen bylo pořadí následující první Stanislavice, druhé z Horního Žukova a jako třetí Rychvald. V průběhu soutěže v běhu na 100 m s překážkami došlo k technické závadě na časomíře,  začalo se běhat pouze na dvě dráhy a došlo tím k velké časové prodlevě. Příčinu závady budeme muset co nejrychleji odstranit, protože nás čeká KK cs. Hry Plamen. Touto cestou bych jinak chtěl poděkovat všem soutěžícím, pořadatelům, rozhodčím, technické četě a dalším organizačním pracovníkům. Mrzí mne však, že někteří členové, kteří byli nahlášeni na jednotlivé pozice, se bez udání důvodu nedostavili.