Krajské kolo Plamen a dorost - poděkování.

12.06.2017 09:07

Ve dnech 2.- 4.6.2017 proběhlo ve Frýdku Místku Krajské kolo c.s. Hry Plamen a dorostu. Za náš okres postoupily do krajského kola starší MH z SDH Havířov Město a SDH Těrlicko Hradiště.  Myslím si, že nás vzorně reprezentovali a družstvo z Havířova skončilo celkově na 6. místě , družstvo z Hradiště skončilo desáté.

V neděli pak nastoupili dorostenky ze Stanislavic a dorostenci z Karviné Hranic. Po absolvování všech disciplín, skončily dorostenky na krásném třetím místě, dorostenci skončili o jednu příčku lépe a to na druhém místě. V celkovém pořadí jednotlivců dorostenců starších pak náš borec J.Valica ze Stanislavic obsadil krásné druhé místo. 

Touto cestou bych chtěl všem soutěžícím poděkovat za vzornou reprezentaci okresu Karviná.

Tomáš Stefan

 

Další články a postřehy.

 

Krajské kolo celostátní hry plamen

Milí čtenáři!

Ve dnech 2. až 3. června 2017 se konalo krajské kolo celostátní hry „Plamen“. Tato soutěž se letos konala ve Frýdku-Místku, kde navzájem poměřili své síly nejlepší týmy mladých hasičů, které postoupily z okresního kola této soutěže. Každé družstvo muselo zvládnout 6 disciplín: závod požární všestrannosti, požární útok, štafeta 4x60 metrů, štafeta dvojic, 400 metrů štafeta CTIF a nakonec požární útok CTIF. Za okres Karviná se účastnila družstva z SDH Havířov a z SDH Těrlicko-Hradiště. Družstvo z Havířova se umístilo na šestém místě a družstvo z Hradiště na místě desátém. Obě tato družstva předvedla pěkný výkon. Celkové prvenství si vybojovalo družstvo z Michálkovic, které si tímto vítězstvím zajistilo postup na mistrovství republiky.   

Vedoucí mládeže SDH Těrlicko-Hradiště Ladislav Kala

 

Dne 04.06.2017 se na stadionu TJ Slezan ve Frýdku konalo krajské kolo dorostu, na kterém změřila své síly nejlepší družstva , tak i jednotlivci z našeho kraje.  Na této soutěži se naše družstva a ani jednotlivci neztratili. Nejblíže k postupu do republikového kola bylo družstvo dorostenců z Karviné – Hranice. Bohužel jím chybělo trochu i toho pomyslného štěstí, 3. místo na požárním útoku jich stálo postup. Celkově tedy obsadili nádherné 2. místo. Dorostenky ze Stanislavic se také dostaly na stupně vítězů, obsadily 3. místo. Z jednotlivců v kategorii starší dorostenec zazářil Jan Valica ze Stanislavic, který obsadil 2. místo. Náš okres dále reprezentovali v kategorii starší dorostenka Magdaléna Korhelová z Rychvaldu, obsadila 6. místo a v kategorii střední dorost Jakub Binek z Rychvaldu, který obsadil 5. místo.

Všem moc gratulujeme a doufáme, že příští rok si domů odvezeme ještě více medailí.

 

Foto ze soutěže najdete ve fotogalerii nebo kliknutím zde: